Gumokovová těsnění

Použití:
  • Gumokovové těsnění z materiálu NBR – atesty KTW, DVGW – pitná voda, plyn, průmyslové kanalizace s příměsí olejů a ropých látek, teplota do 80°C.
  • Gumokovové těsnění z materiálu EPDM – pitná voda, kanalizace s příměsí kyselin, louhů apod. Teplota do 100°C.
  • Gumokovové těsnění z materiálu viton – chemikálie, vysoké teploty.
Materiálový list
Díky použití formy na každé jednotlivé těsnění je vulkanizace prováděna při teplotě 190 °C a vysokém tlaku (běžně se pryž v rolích vulkanizuje při teplotě 140 °C při tlaku, který udávají jen přítlačné válce při vulkanizaci). 

Jednotlivá těsnění jako polotovar ze surové pryže se vkládají do forem, kdy má polotovar výšku 5-6 mm. Při teplotě +190 °C a vyšším tlaku dojde vulkanizací k perfektnímu slití surové pryže ve formě s výškou těsnění 3 mm. Přebytek pryže je vytlačen z formy a po vychladnutí těsnění je každé jednotlivé těsnění ručně očištěno od přetoků, čímž dochází k vizuální kontrole každého jednotlivého těsnění.

Gumokovova-tesneni.png

 
Výhody oproti vysekávanému těsnění: 
  • Vyšší kvalita pryže s tvrdostí SHORE 85.
  • Vyšší hustota pryže díky vyšší teplotě a tlaku při vulkanizaci.
  • Vnitřní i vnější hrana vulkanizací zpevněna bez oděrků, čímž je mnohem odolnější proti roztržení a vystřelení těsnění (při vysekávaní těsnění dochází k narušení struktury vulkanizované pryže, a ačkoliv jsou nože sebeostřejší, vždy dochází k drobným narušením pryže v řezu vysekávacího nože).
  • Každé těsnění je označeno potiskem s uvedením materiálu a značkou výrobce, což garantuje materiál pro použití na pitnou vodu nebo plyn a značka výrobce umožňuje případné reklamace (u vysekávaného těsnění není toto možné vyspecifikovat jak výrobce, tak především materiál, ze kterého je těsnění vyrobeno).
  • Díky vyšší tvrdosti těsnění snadnější montáž při vkládání mezi příruby při velkých průměrech potrubí – až do DN 2 000 mm.
  • Díky vyšší tvrdosti delší životnost těsnění.

Komplexní řešení - Flange Management

Nabízíme komplexní řešení přírubových spojů – specialisté z divize Flange Management Vám navrhnou a optimalizují těsnění s ohledem na konkrétní provozní podmínky a následně provedou i odbornou montáž. Každý takto realizovaný spoj poté dokladujeme protokolem o utažení. 

Související produkty

Máte zájem o některé z těchto produktů? Kontaktujte nás!

+420 532 196 711