POWER®flon BG

Samolepící přírubová páska z vícesměrně orientovaného expandovaného PTFE.

  • Nejlepší poměr stlačitelnosti a zpětného odpružení ze všech dodávaných typů!

Použití:

Díky své vysoké přizpůsobivosti a elasticitě jsou tyto pásky optimálním těsněním pro smaltované příruby citlivé na utahovací tlaky. Vhodné pro široké příruby s nerovným povrchem nebo vyšší drsností povrchu.

  • Míchadla, sací potrubí, čerpadla, příruby s velkým průměrem a nerovnostmi, otvory nádrží, smaltované příruby, velké tlakové nádoby, trubkové a jiné výměníky tepla

Materiálový list
Nejnižší tok za studena, nejvyšší odolnost proti tečení pod zatížením. Téměř žádný nárůst šířky - vhodné i pro spoje pero-drážka. Umožňuje utěsnění nerovných a poškozených přírub při nejnižším možném utahovacím momentu - vysoká těsnost. 

 
Specifická hmotnost: 0,7 g/cm3
Pracovní teplota: -268 °C až +260 °C
Pracovní tlak: vakuum až 40 bar
Stlačitelnost (ASTM F 36): 70 %
Zpětné odpružení (ASTM F  36): 10 %
pH: 0-14

 
Šířka
mm
Tloušťka
2,0mm
Tloušťka
3,0 mm
Tloušťka
6,0 mm
Tloušťka
9,0 mm
10 x x x  
15  x x x  
20 x x x  
25 x x x  
30    x x  
35    x x  
40    x x x
45     x x
50     x x
55     x x
65     x x


POWERflon-BG-plynotesnost.jpg   POWERflon-BF-Porovnani-stlacitelnosti-a odpruzeni-(1).jpg 
 

Komplexní řešení - Flange Management

Nabízíme komplexní řešení přírubových spojů – specialisté z divize Flange Management Vám navrhnou a optimalizují těsnění s ohledem na konkrétní provozní podmínky a následně provedou i odbornou montáž. Každý takto realizovaný spoj poté dokladujeme protokolem o utažení. 
Přírubové spoje patří od počátku vývoje strojních zařízení k nejpoužívanějším konstrukčním prvkům. V závislosti od jejich důležitosti a počtu ovlivňuje jejich správná funkce podstatně  bezpečnost a hospodárnost těchto zařízení, ale také hodnoty emisí podniků, které je provozují. 

Ploché těsnění je pro přírubový spoj klíčová součást. Jeho úkolem je zajistit těsnost spoje tím, že vykompenzuje nerovnosti těsnicích ploch a uzavře vnitřní kanály působením měrného tlaku při montáži přírubového spoje. Za provozu se měrný tlak na těsnění mění, a proto je třeba neustále vyvíjet nové materiály a konstrukce plochých těsnění, které mají spolehlivě udržet požadovanou třídu těsnosti při co největším rozsahu provozních podmínek. Vlastnosti těsnění jsou měřeny a popsány charakteristickými hodnotami, které umožňují výpočty s průkazem těsnosti a také vzájemné srovnání jednotlivých těsnění na trhu.

Související produkty

Máte zájem o některé z těchto produktů? Kontaktujte nás!

+420 532 196 711