POWER®flon BG-S

Těsnicí deska z vícesměrně orientovaného expandovaného 100 % „virgin“ PTFE. Stejná odolnost proti tečení za studena ve všech směrech. Pod zatížením se mění pouze tloušťka (šířka a délka se nemění).

Použití:

  • Skleněné, smaltované, keramické, plastové a jiným způsobem křehké nebo poškozené příruby
Provozní teplota: -268 °C až +260 °C
Provozní tlak: vakuum až 200 bar
pH: 0-14
Stlačitelnost (ASTM F 36): >45 %
Zpětné odpružení (ASTM F 36): >10 %
Gasket factor "M" ASTM: 2 (pro 3,0 mm tloušťku)
Minimum gasket stress "y Stress" ASTM: 2800 psi (pro 3,0 mm tloušťku)

Rozměry: desky 1500 x 1500 mm
Tloušťky: 0,5; 1,0; 1,5; 2,0; 3,0; 5,0; 6,0 mm


pT DIAGRAM
POWERflon_BG.png
  • Těsnění vyseknutá z POWER®flon BG-S se snadno zasunují mezi příruby, které nelze příliš otevřít
  • Použité těsnění lze snadno odstranit, aniž by zanechalo jakékoliv stopy na těsnicí ploše
  • Díky výborné poddajnosti není nezbytně nutné opravovat menší poškození a nerovnosti
  • Extrémně všestranné použití díky vyjímečně dobré chemické a teplotní odolnosti
  • Menší nebezpečí volby špatného těsnicího materiálu, protože POWER®flon BG-S může být použit pro většinu aplikací v provozních zařízeních
  • Delší doba životnosti těsnění
  • Nízké náklady na skladování, neomezená doba životnosti
POWER®flon BG-S nepoškozuje zdraví je bez chutě a bez zápachu, není toxický. Neobsahuje azbest ani jiné komponenty, které poškozují plíce. Není napadnutelný mikroorganismy ani plísněmi.

Výroba

Naše společnost vyrábí a dodává úplný sortiment plochých přírubových těsnění. Těsnění Vám vyrobíme z nabízených těsnicích desek a to jak normalizovaná, tak i podle Vašich specifických požadavků.
 

Komplexní řešení - Flange Management

Mimo přímou výrobu také nabízíme komplexní řešení přírubových spojů – specialisté z divize Flange Management Vám navrhnou a optimalizují těsnění s ohledem na konkrétní provozní podmínky a následně provedou i odbornou montáž. Každý takto realizovaný spoj poté dokladujeme protokolem o utažení. 
Přírubové spoje patří od počátku vývoje strojních zařízení k nejpoužívanějším konstrukčním prvkům. V závislosti od jejich důležitosti a počtu ovlivňuje jejich správná funkce podstatně  bezpečnost a hospodárnost těchto zařízení, ale také hodnoty emisí podniků, které je provozují. 

Expandované PTFE umožnilo potlačit nežádoucí tok materiálu za studena pod zatížením. Těsnění lze expandovat do jednoho směru, a má potom jednosměrně orientovanou vláknitou mikrostrukturu (pásky UNI, HD, FR) nebo do více směrů, a má potom vícesměrně orientovanou vláknitou mikrostrukturu (páska BG, deska BG-S). Expandované PTFE má vysokou chemickou odolnost, dobrou stlačitelnost a přizpůsobivost povrchu. Je ideální i pro křehké (skleněné, smaltované) příruby.

Máte zájem o některé z těchto produktů? Kontaktujte nás!

+420 532 196 711