Těsnění šroubů

Těsnění šroubů = usit kroužky

Kovové podložky obdélníkového průřezu s kroužkem vulkanizované pryže s průřezem ve tvaru lichoběžníku nalepeným na vnitřní stranu. Zlepšením původního pojetí je samostředné lepené těsnění, které nabízí další zvýšení užitku. 

  • Materiál podložky a pryže je možné zvolit podle potřeby. Těsnění je určeno pro prostředí s vysokým tlakem, kde jsou měděné podložky nevyhovující.
  • Je k dispozici v kompletní metrické i palcové rozměrové škále.


Nitril (NBR)
Elastomer je odolný vůči minerálním olejům, vodě a vodnatým kapalinám, horkému vzduchu a četným chemikáliím. Jedná se o mnohoúčelovou pryž hodící se pro celou řadu aplikací. 
  •  Do teplot od -30 °C do +110 °C
Fluorouhlík
Fluorouhlíkový elastomer je odolný vůči minerálním olejům, benzínům a celé řadě rozpouštědel a chemikálií. V tomto ohledu převyšuje jiné materiály odolné proti olejům (jako je např. NBR).
  • Do teplot od -25°C do +250°C
Hydrogenovaný nitril
HNBR má oproti NBR vyšší pevnost v tahu a odolnost proti otěru, pětinásobnou odolnost vůči kyselému benzínu, kyselému plynu a ozónu. Tento materiál je vysoce účinný v ropných vrtech s odolností vůči teplu, sirovodíku, inhibitoru koroze, oleji a páře. HNBR má široké uplatnění v automobilovém a ropném průmyslu.
  • ​HNBR je směs s teplotou trvalého použití od -30 °C do +150 °C (10.000 hodin)

Související produkty

Máte zájem o některé z těchto produktů? Kontaktujte nás!

+420 532 196 711