ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Náš příběh

Po změnách v roce 1989 Zdeněk Pokorný a jeho žena Kamila hledali nové možnosti podnikání. Zkušenosti Zdeňka Pokorného s těsněním a podobnými produkty vedly k založení společnosti v tomto oboru. První dodávky těsnících produktů byly realizovány z bytu v Brně.

Dnes má společnost Pokorný, spol. s r. o. vlastní sídlo se dvěma velkokapacitními sklady, výrobním areálem v Hodoníně a týmem více než 100 zaměstnanců. Společnost Pokorný je rodinná firma s aktivní účastí všech členů rodiny. Silné hodnoty zakladatelů kladou důraz na profesionalitu, čestnost, kvalitu, inovativnost a dlouhodobý rozvoj.

Zaměstnanci i rodina Pokorný mají společný cíl. Být spolehlivým partnerem všem zákazníkům, hledat pro ně řešení, poskytovat služby a produkty. Služby, které pomohou zajistit spolehlivé průmyslové provozy s nižšími provozními náklady a menší ekologickou zátěží.

Časová osa

Historie a milníky společnosti POKORNÝ, spol s r.o.

1981

Zakladatel společnosti Ing. Zdeněk Pokorný byl představen na Československém trhu jako obchodní zástupce společnosti Union Carbide. Nabízel těsnicí materiál – expandovaný pružný grafit pod obchodní značkou UCAR GRAFOIL.

1991

Založení společnosti Pokorný, spol. s r.o. jako pokračování zastoupení americké nadnárodní společnosti Union Carbide – dnes GrafTech. Společnost Pokorný je zástupcem této společnosti dodnes.

1992

Společnost Pokorný se poprvé zúčastnila Mezinárodní Strojírenského Veletrhu v Brně.

1992

Společnost Pokorný se stala zástupcem rakouské firmy Teadit.

1998

Společnost získala certifikát řízení kvality ISO 9001:2000.

2000

Společnost uvedla na trh svou první vlastní řadu grafitových těsnících materiálů pro výrobu plochých těsnění pod označením POWER®graf.

2001

Společnost uvedla na trh svou další vlastní řadu těsnících materiálů z expandovaného PTFE pod označením POWER®flon. Tyto materiály se poté dohromady staly základem řady vlastních výrobků společnosti pod společným označením POWER®line.

2002

Společnost převzala v Hodoníně družstvo Gutes, kam byla následně přesunuta výroba. Toto družstvo bylo v průběhu začleněno pod společnost Pokorný, spol. s r.o.

2003

Společnost se stala zástupcem anglické společnost Rotork vyrábějící pohony, převodovky a řídicí systémy armatur.

2003

Kromě zastoupení společnosti Rotork společnost Pokorný také v tomto roce expandovala na trhy rusky mluvících zemí – Ukrajina, Bělorusko, Rusko.

2005

Společnost se v tomto roce přestěhovala do svého vlastního sídla na Trnkově ulici v Brně Líšni. Tento areál se postupně stal logistickým i výrobním centrem společnosti.

2005

V souvislosti s vlastním sídlem, které umožňovalo širší aktivity, společnost rozšířila své působiště o Maďarský trh.

2008

V tomto roce společnost rozšířila své aktivity o divizi POWER®torque specializující se na produkty a služby související s přírubovými spoji:

  • Řízené utahování přírubových spojů
  • Výroba spojovacího materiálu
  • Ošetřování závitů suchým mazivem POWER®torque LF kote 450

2008

V roce 2008 společnost Pokorný získala osvědčení opravňující ji dodávat materiály a produkty do primárních zón jaderných elektráren.

2014

Divize POWER®torque se v tomto roce rozšířila své aktivity a transformovala se v divizi nazvanou Flange Management. Divize se rozšířila o:

  • Školení podle EN 1591-4
  • Odborné semináře
  • Návrh řešení problematických spojů
  • Egalizace

2016

Areál v Brně Líšni na Trnkově ulici byl rozšířen o nové logistické a výrobní centrum.

Napište nám

Žlutě podtržená pole jsou povinná.

Naše zboží a služby nabízíme pouze na IČO. Minimální hodnota objednávky je 1 000 Kč.

+420 532 196 711

Po - čt: 7:30 - 16:00
Pá: 7:30 - 14:00

info@pokornyindustries.com

Rádi odpovíme na Vaše dotazy

Trnkova 2788/115

628 00 Brno, Česká republika