Poptávky
poptavky@pokornyindustries.comPřístup k cenám a nakupování online
Přehled Vašich nakupovaných položek
Kontakt na svého obchodního zástupce a referenta
Vzdělávací materiály
Novinky ohledně průmyslových těsnění
Informace o nových produktech a službách
Exkluzivní rady a tipy
Vyplňte Vaše kontaktní údaje, ozveme se Vám co nejdříve.
Zavoláme Vám ve vybraný čas a poradíme s čím budete potřebovat.
Náš obchodně-technický zástupce přijede k Vám do firmy na osobní konzultaci.
Průtok do 158 m³/h, výtlak do 63 m, motor 5,5–30 kW. Monokanálové otevřené kolo s řezací hranou. Litina GG25, hřídel AISI 420, IP 68. DN 80, 2-pólový motor 2 850 ot/min.
M 80/2 je nejvýkonnější model řady M s výtlačnou přírubou DN 80 PN 16 a motory 5,5–30 kW. Dvoupólový asynchronní motor (2 850 ot/min) dosahuje výtlaku až 63 m – výrazně vyšší než u 4-pólových ponorných čerpadel stejného výkonu. Sedm variant (C.254–C.271) pokrývá průtok do 158 m³/h.
Řada se člení do dvou konstrukčních skupin:
Kompaktní provedení (C.254–257) – průchod pevných částic 60 mm, výkon 5,5–7,5 kW. Vhodné pro střední přečerpávací stanice a průmyslové ČOV.
Výkonové provedení (C.267–271) – průchod pevných částic 33–40 mm, výkon 12–30 kW. Výtlak do 63 m. Pro hlavní čerpací stanice s vysokým výtlakem, hluboké šachty a čerpání na velké vzdálenosti.
Hlavní komponenty z litiny GG25, hřídel z AISI 420. Dvojitá mechanická ucpávka – motorová strana keramika/grafit (CA/CE/Viton), mokrá strana karbid křemíku (SiC/SiC/Viton). Detektor úniku ucpávky a kabelový vstup z AISI 316 dle ATEX EN 60079 jsou standardní výbavou.
Krytí IP 68, maximální ponoření 20 m, teplota média do 40 °C, pH 6–10.
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Modelová řada | M (SACI pumps) |
| Varianty | C.254, C.257, C.267, C.268, C.269, C.270, C.271 |
| DN výtlak | DN 80 (PN 16) |
| Rozsah průtoku Q | 0–158 m³/h |
| Rozsah výtlaku H | do 63 m |
| Výkon motoru P2 | 5,5–30 kW (7,5–41 HP) |
| Napájení | 400 V 3f |
| Otáčky | 2 850 ot/min (2 póly) |
| Teplota čerpaného média | do 40 °C |
| pH média | 6–10 |
| Hustota média | do 1,1 kg/dm³ |
| Max. hloubka ponoření | 20 m |
| Krytí motoru | IP 68 |
| Izolační třída | F (155 °C) |
| Průchod pevných částic | 60 mm (C.254–257) · 33–40 mm (C.267–271) |
| Materiál tělesa a kola | litina GG25 |
| Materiál hřídele | nerezová ocel AISI 420 |
| Mechanická ucpávka | dvojitá – CA/CE/Viton + SiC/SiC/Viton |
| Detektor úniku ucpávky | ano (standardně, ATEX EN 60079) |
| Kabelový vstup | nerezová ocel AISI 316 |
| Kabel | 10 m |
| Varianta | P2 (kW) | HP | Průchod | Hmotnost |
|---|---|---|---|---|
| C.254 | 5,5 | 7,5 | 60 mm | 92 kg |
| C.257 | 7,5 | 10 | 60 mm | 93 kg |
| Varianta | P2 (kW) | HP | Průchod | Hmotnost |
|---|---|---|---|---|
| C.267 | 12 | 16 | 33 mm | 190 kg |
| C.268 | 15 | 20 | 33 mm | 200 kg |
| C.269 | 20 | 27 | 40 mm | 262 kg |
| C.270 | 25 | 34 | 40 mm | 250 kg |
| C.271 | 30 | 41 | 40 mm | 293 kg |
| Varianta | Q=0 | 7,2 | 14,4 | 21,6 | 28,8 | 36 | 43,2 | 50,4 | 57,6 | 64,8 | 79,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| C.254 | 26 | 24 | 21 | 18 | 15,5 | 12 | 9 | 6 | – | – | – |
| C.257 | 31 | 28 | 25 | 22,5 | 19,5 | 17 | 14,5 | 11,5 | 9 | 6,5 | 3,5 |
(Q v m³/h, H v metrech vodního sloupce)
| Varianta | Q=0 | 14,4 | 28,8 | 43,2 | 57,6 | 72 | 86,4 | 100,8 | 115,2 | 129,6 | 158,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| C.267 | 37,5 | 35 | 30 | 22,5 | 16,5 | 12,5 | 7,5 | 5 | – | – | – |
| C.268 | 47 | 44 | 38 | 32,5 | 25 | 22,5 | 17,5 | 14 | 8 | 7,5 | – |
| C.269 | 52 | 49 | 43 | 37 | 27,5 | 22,5 | 19 | 8 | – | – | – |
| C.270 | 55 | 48 | 42,5 | 35 | 32,5 | 28 | 25 | 20 | – | – | – |
| C.271 | 62,5 | 55 | 47,5 | 41,5 | 37,5 | 33 | 30 | 25 | 23 | – | – |
(Q v m³/h, H v metrech vodního sloupce)
Výkonové varianty (C.267–271) jsou optimalizovány na maximální výtlak (do 63 m), nikoli na průchod. Monokanálové kolo s menším průchodem (33–40 mm) má vyšší hydraulickou účinnost a integrovaná řezací hrana spolehlivě zpracuje vláknité nečistoty. Pro aplikace s hrubými kaly bez vláken doporučujeme řadu VT s vortex kolem a průchodem 75–130 mm.
M 80/2 má 2-pólový motor (2 850 ot/min) a dosahuje výrazně vyššího výtlaku (63 m vs 23 m) při stejném nebo nižším výkonu. VT 100/4 má 4-pólový motor (1 450 ot/min), vyšší průtok (210 m³/h vs 158 m³/h) a větší průchod (90–100 mm vs 33–60 mm). Volba závisí na tom, zda je prioritou výtlak (M 80/2) nebo průtok a průchod (VT 100/4).
Na čerpadla řady M poskytujeme záruku 24 měsíců.
Dokážeme vytvořit dokonalé těsnění pro vaše potřeby a to včetně nestandardních rozměrů.
© Pokorny industries s.r.o. 2026 - všechna práva vyhrazena
Vytvořeno servisdesign
Nevíte si rady?