Poptávky
poptavky@pokornyindustries.comPřístup k cenám a nakupování online
Přehled Vašich nakupovaných položek
Kontakt na svého obchodního zástupce a referenta
Vzdělávací materiály
Novinky ohledně průmyslových těsnění
Informace o nových produktech a službách
Exkluzivní rady a tipy
Vyplňte Vaše kontaktní údaje, ozveme se Vám co nejdříve.
Zavoláme Vám ve vybraný čas a poradíme s čím budete potřebovat.
Náš obchodně-technický zástupce přijede k Vám do firmy na osobní konzultaci.
Normované jednostupňové čerpadlo DIN-EN 733 v enbloc provedení. 2-pólový motor (2 900 ot/min), DN výtlak 32 / DN sání 50. Průtok do 48 m³/h, výtlak do 96 m, motory 0,75–10 kW. Litina GG25, hřídel AISI 304.
NKP-G 32 je normované horizontální jednostupňové čerpadlo dle DIN-EN 733 v enbloc provedení s 2-pólovým motorem (2 900 ot/min). Jmenovitý průměr výtlačného hrdla DN 32, sacího hrdla DN 50. Přírubové připojení PN 16 dle DIN 2533.
Spirální těleso z litiny GG25 (UNI ISO 185), hřídel z nerezové oceli AISI 304. Oběžné kolo z litiny GG25, dynamicky vyvážené, s kompenzací axiálního tahu vyvažovacími otvory. Mechanická ucpávka carbon/karborundum s O-kroužky z EPDM dle DIN 24960.
Motor uzavřený asynchronní s vnějším chlazením, konstrukce B3/B5. Krytí IP 55, izolační třída F (155 °C). Napájení 230/400 V (do 2,2 kW), 400 V (nad 2,2 kW).
Instalace horizontální i vertikální (motor vždy nahoře). Teplota média -10 °C až +140 °C, max. provozní tlak 16 bar.
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Modelová řada | NKP-G 32 (SACI pumps) |
| Norma | DIN-EN 733 (ex DIN 24255) |
| Provedení | enbloc s pružnou spojkou |
| Pólový počet | 2 póly (2 900 ot/min) |
| DN výtlak / sání | 32 / 50 |
| Rozsah průtoku Q | do 48 m³/h |
| Rozsah výtlaku H | do 96 m |
| Výkon motoru P2 | 0,75–10 kW |
| Napájení | 230/400 V (do 2,2 kW) · 400 V (nad 2,2 kW) |
| Teplota čerpaného média | -10 °C až +140 °C |
| Max. teplota okolí | 40 °C |
| Max. provozní tlak | 16 bar |
| Příruby | PN 16 DIN 2533 |
| Krytí motoru | IP 55 |
| Izolační třída | F (155 °C) |
| Materiál tělesa | litina GG25 (UNI ISO 185) |
| Materiál oběžného kola | litina GG25 (bronz na poptávku) |
| Materiál hřídele | nerezová ocel AISI 304 |
| Mechanická ucpávka | carbon/karborundum, EPDM, DIN 24960 |
| Model | Ø oběžného kola | Výkon P2 | Napájení |
|---|---|---|---|
| NKP-G 32-125.1/102 | Ø 102 | 0,75 kW | 230/400 V |
| NKP-G 32-125.1/115 | Ø 115 | 1,1 kW | 230/400 V |
| NKP-G 32-125/110 | Ø 110 | 1,1 kW | 230/400 V |
| NKP-G 32-125/120 | Ø 120 | 1,5 kW | 230/400 V |
| NKP-G 32-125.1/125 | Ø 125 | 1,5 kW | 230/400 V |
| NKP-G 32-125/130 | Ø 130 | 2,2 kW | 230/400 V |
| NKP-G 32-125.1/140 | Ø 140 | 2,2 kW | 230/400 V |
| NKP-G 32-125/142 | Ø 142 | 3 kW | 400 V |
| NKP-G 32-160.1/155 | Ø 155 | 2,2 kW | 230/400 V |
| NKP-G 32-160/151 | Ø 151 | 3 kW | 400 V |
| NKP-G 32-160.1/166 | Ø 166 | 3 kW | 400 V |
| NKP-G 32-160/163 | Ø 163 | 4 kW | 400 V |
| NKP-G 32-160/177 | Ø 177 | 5,5 kW | 400 V |
| NKP-G 32-200.1/205 | Ø 205 | 5,5 kW | 400 V |
| NKP-G 32-200/190 | Ø 190 | 5,5 kW | 400 V |
| NKP-G 32-200.1/190 | Ø 190 | 5,5 kW | 400 V |
| NKP-G 32-200/210 | Ø 210 | 7,5 kW | 400 V |
Přesný výběr modelu podle požadovaného průtoku a výtlaku – kontaktujte nás s požadavkem na Q a H.
Oba mají DN výtlak 32 a stejnou hydrauliku dle DIN-EN 733. NKP-G 32 má 2-pólový motor (2 900 ot/min) – vyšší výtlak při nižším průtoku. NKM-G 32 má 4-pólový motor (1 450 ot/min) – tišší chod, nižší opotřebení. Pro HVAC a cirkulaci volte NKM-G 32, pro tlakové aplikace NKP-G 32.
NKP-G 32 je enbloc provedení – motor přímo spojený s čerpadlem, kompaktní. KDN 32 je provedení na základové desce s pružnou spojkou – umožňuje volbu motoru, snazší servis a je dostupné ve vyšších výkonech. Hydraulická část je identická.
Sdělte nám požadovaný průtok (Q) a výtlak (H) – navrhneme model s nejvyšší účinností v požadovaném pracovním bodě.
Na čerpadla NKP-G poskytujeme záruku 24 měsíců.
Dokážeme vytvořit dokonalé těsnění pro vaše potřeby a to včetně nestandardních rozměrů.
© Pokorny industries s.r.o. 2026 - všechna práva vyhrazena
Vytvořeno servisdesign
Nevíte si rady?