Vítejte na nové verzi našich stránek! Neustále pracujeme na jejich vylepšení a přidávání nových funkcí. Pokud narazíte na jakýkoliv problém, prosím, dejte nám vědět. Děkujeme za Vaši trpělivost a zpětnou vazbu.

Termoizolační návleky - snížení energetických ztrát

Termoizolační návleky - snížení energetických ztrát

Snížení tepelných ztrát z technologických zařízení, která se obtížně izolují běžnými izolaterskými postupy (armatury, ventily, příruby a další) je možné dosáhnout použitím snímatelných termoizolačních návleků. Tyto návleky jsou schopny snížit energetické ztráty až o 80 % a zajistit tak provozu značné finanční úspory.

Termoizolační návleky se vyrábí na míru podle rozměrů konkrétních zařízení. Výhodou návleků je velmi snadná manipulace, kterou usnadňuje upevnění pomocí suchých zipů, tkanic nebo druků. Obsluha tak nepotřebuje k montáži ani sejmutí žádné speciální vybavení.

High-tech materiály na bázi skelného vlákna, ze kterých jsou návleky vyrobeny, se ani při mnohanásobné manipulaci nelámou a udržují stálé tepelněizolační vlastnosti v celé své ploše. Tyto materiály jsou vodě odolné, nehořlavé a odolávají i vysoce korozivním chemickým látkám. Materiály také neindukují statickou elektřinu (R˂ 10 -⁶Ω) a jsou tak vhodné i do prostřední s nebezpečím výbuchu (EX). U materiálu je možné zohlednit i požadavky na prostup tepla ze zařízení.

Příklad snížení energetické náročnosti armatury

Bez izolaceS izolací
Teplota na povrchu 400 °CTeplota na povrchu 50 °C
Tepelná ztráta 24 MWh/rokTepelná ztráta 1,9 MWh/rok
Ztráty 8 640 Kč/rokZtráty 684 Kč/rok

Při ceně návleku 5 400 Kč a ceně 1 MWh zemního plynu 360 Kč je úspora 7 956 Kč za rok. Návratnost investice je 8 měsíců.

Další vlastnosti a výhody

Jste připraveni hodit starosti s výběrem těsnění za hlavu? Ozvěte se nám

a získejte cenné rady a informace ohledně průmyslových těsnění

Logo Pokorny Industries

Pokorny Industries Partnerství v kvalitě

© Pokorny industries s.r.o. 2024 - všechna práva vyhrazena

Vytvořeno servisdesign