Poptávky
poptavky@pokornyindustries.comPřístup k cenám a nakupování online
Přehled Vašich nakupovaných položek
Kontakt na svého obchodního zástupce a referenta
Vzdělávací materiály
Novinky ohledně průmyslových těsnění
Informace o nových produktech a službách
Exkluzivní rady a tipy
Vyplňte Vaše kontaktní údaje, ozveme se Vám co nejdříve.
Zavoláme Vám ve vybraný čas a poradíme s čím budete potřebovat.
Náš obchodně-technický zástupce přijede k Vám do firmy na osobní konzultaci.
Normované jednostupňové čerpadlo DIN-EN 733 na základové desce s pružnou spojkou. DN výtlak 100 / DN sání 125. 2-pólové i 4-pólové. 3 velikosti tělesa, volba motoru do 55 kW. Litina GG25, hřídel AISI 420.
KDN 100 je normované horizontální jednostupňové čerpadlo dle DIN-EN 733 v provedení na základové desce s pružnou spojkou. Jmenovitý průměr výtlačného hrdla DN 100, sacího hrdla DN 125. Přírubové připojení PN 16 dle DIN 2533.
Spirální těleso z litiny GG25 (UNI ISO 185), hřídel z nerezové oceli AISI 420. Oběžné kolo z litiny GG25, dynamicky vyvážené. Standardní mechanická ucpávka carbon/karborundum s O-kroužky z Viton dle DIN 24960. Na vyžádání ucpávkové těsnění (PTFE impregnovaný ramie).
K dispozici jako holý hřídel, čerpadlo na desce bez motoru nebo kompletní sestava s motorem. Tělesa 200 a 250 jsou k dispozici s motorem 2-pólovým i 4-pólovým, těleso 315 je pouze 4-pólové. Teplota média -10 °C až +140 °C, max. provozní tlak 16 bar.
KDN 100 je velké průmyslové čerpadlo s motory do 55 kW – výrazně vyšší výkon než enbloc NKM-G 100 (max. 22 kW). Navíc nabízí i 2-pólovou konfiguraci, která v enbloc řadě pro DN 100 neexistuje.
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Modelová řada | KDN 100 (SACI pumps) |
| Norma | DIN-EN 733 (ex DIN 24255) |
| Provedení | na základové desce s pružnou spojkou |
| Pólový počet | 2P + 4P (těleso 315 pouze 4P) |
| DN výtlak / sání | 100 / 125 |
| Rozsah průtoku Q | do 360 m³/h |
| Rozsah výtlaku H | do 87 m (2P) / do 36 m (4P) |
| Výkon motoru P2 | 5,5–55 kW (dle konfigurace) |
| Napájení | 400 V |
| Teplota čerpaného média | -10 °C až +140 °C |
| Max. teplota okolí | 40 °C |
| Max. provozní tlak | 16 bar |
| Příruby | PN 16 DIN 2533 |
| Materiál tělesa | litina GG25 (UNI ISO 185) |
| Materiál oběžného kola | litina GG25 (bronz na poptávku) |
| Materiál hřídele | nerezová ocel AISI 420 |
| Mechanická ucpávka | carbon/karborundum, Viton, DIN 24960 |
| Ucpávkové těsnění | PTFE impregnovaný ramie (na vyžádání) |
| Těleso | Pólový počet | Hmotnost bare shaft |
|---|---|---|
| KDN 100-200 | 2P + 4P | 96 kg |
| KDN 100-250 | 2P + 4P | 111 kg |
| KDN 100-315 | pouze 4P | 126 kg |
Hydraulická část (4P) je identická s NKM-G 100. Pro přesný výběr tělesa a motoru nás kontaktujte.
KDN 100 nabízí motory do 55 kW (NKM-G 100 max. 22 kW), 2-pólovou variantu (NKM-G 100 pouze 4P) a snadný servis díky základové desce. KDN navíc používá hřídel AISI 420 a těsnění Viton.
Na čerpadla KDN poskytujeme záruku 24 měsíců.
Dokážeme vytvořit dokonalé těsnění pro vaše potřeby a to včetně nestandardních rozměrů.
© Pokorny industries s.r.o. 2026 - všechna práva vyhrazena
Vytvořeno servisdesign
Nevíte si rady?