Poptávky
poptavky@pokornyindustries.comPřístup k cenám a nakupování online
Přehled Vašich nakupovaných položek
Kontakt na svého obchodního zástupce a referenta
Vzdělávací materiály
Novinky ohledně průmyslových těsnění
Informace o nových produktech a službách
Exkluzivní rady a tipy
Vyplňte Vaše kontaktní údaje, ozveme se Vám co nejdříve.
Zavoláme Vám ve vybraný čas a poradíme s čím budete potřebovat.
Náš obchodně-technický zástupce přijede k Vám do firmy na osobní konzultaci.
Normované jednostupňové čerpadlo DIN-EN 733 na základové desce s pružnou spojkou. DN výtlak 50 / DN sání 65. 2-pólové (2 900 rpm) i 4-pólové (1 450 rpm). 4 velikosti tělesa, volba motoru. Litina GG25, hřídel AISI 420.
KDN 50 je normované horizontální jednostupňové čerpadlo dle DIN-EN 733 v provedení na základové desce s pružnou spojkou. Jmenovitý průměr výtlačného hrdla DN 50, sacího hrdla DN 65. Přírubové připojení PN 16 dle DIN 2533.
Spirální těleso z litiny GG25 (UNI ISO 185), hřídel z nerezové oceli AISI 420. Oběžné kolo z litiny GG25, dynamicky vyvážené. Standardní mechanická ucpávka carbon/karborundum s O-kroužky z Viton dle DIN 24960. Na vyžádání ucpávkové těsnění (PTFE impregnovaný ramie).
K dispozici jako holý hřídel, čerpadlo na desce bez motoru nebo kompletní sestava s motorem. Motor 2-pólový (2 900 rpm) nebo 4-pólový (1 450 rpm). Teplota média -10 °C až +140 °C, max. provozní tlak 16 bar.
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Modelová řada | KDN 50 (SACI pumps) |
| Norma | DIN-EN 733 (ex DIN 24255) |
| Provedení | na základové desce s pružnou spojkou |
| Pólový počet | 2 póly (2 900 rpm) i 4 póly (1 450 rpm) |
| DN výtlak / sání | 50 / 65 |
| Rozsah průtoku Q | do 60 m³/h (2P) / do 48 m³/h (4P) |
| Rozsah výtlaku H | do 93 m (2P) / do 24 m (4P) |
| Výkon motoru P2 | 0,55–30 kW (dle konfigurace) |
| Napájení | 230/400 V (do 2,2 kW) · 400 V (nad 2,2 kW) |
| Teplota čerpaného média | -10 °C až +140 °C |
| Max. teplota okolí | 40 °C |
| Max. provozní tlak | 16 bar |
| Příruby | PN 16 DIN 2533 |
| Materiál tělesa | litina GG25 (UNI ISO 185) |
| Materiál oběžného kola | litina GG25 (bronz na poptávku) |
| Materiál hřídele | nerezová ocel AISI 420 |
| Mechanická ucpávka | carbon/karborundum, Viton, DIN 24960 |
| Ucpávkové těsnění | PTFE impregnovaný ramie (na vyžádání) |
| Těleso | Pólový počet | Hmotnost bare shaft |
|---|---|---|
| KDN 50-125 | 2P + 4P | 42 kg |
| KDN 50-160 | 2P + 4P | 44 kg |
| KDN 50-200 | 2P + 4P | 51 kg |
| KDN 50-250 | 2P + 4P | 59 kg |
(Hydraulická část je identická s NKP-G 50 / NKM-G 50. Pro přesný výběr tělesa a motoru nás kontaktujte.)
Hydraulická část je identická. KDN 50 na základové desce umožňuje volbu motoru, snadný servis a výkony do 30 kW. NKP-G 50 (enbloc, 2P) nabízí max. 40 kW a NKM-G 50 (enbloc, 4P) max. 4 kW. KDN navíc používá hřídel AISI 420 a těsnění Viton.
Na čerpadla KDN poskytujeme záruku 24 měsíců.
Dokážeme vytvořit dokonalé těsnění pro vaše potřeby a to včetně nestandardních rozměrů.
© Pokorny industries s.r.o. 2026 - všechna práva vyhrazena
Vytvořeno servisdesign
Nevíte si rady?