Vítejte na nové verzi našich stránek! Neustále pracujeme na jejich vylepšení a přidávání nových funkcí. Pokud narazíte na jakýkoliv problém, prosím, dejte nám vědět. Děkujeme za Vaši trpělivost a zpětnou vazbu.

Obalovaná těsnění jako pozůstatek doby azbestové

Obalovaná těsnění jako pozůstatek doby azbestové

Svojí konstrukcí se jedná o kovové těsnění, ve kterém je těsnicí část obalena kovovým materiálem. Tato těsnění primárně vznikla z důvodu zvýšení chemické ochrany vnitřní azbestové výplně - Klingeritu. Tenký plech při utažení kopíroval tvrdý Klingerit uvnitř, přičemž pro zajištění těsnosti spoje bylo třeba vyvinout velký měrný tlak na těsnění.

Obalovaná těsnění se často používají u výměníků

Obalovaná těsnění se často používají u výměníků

Obalovaná těsnění se často používají u výměníků

U moderních těsnění, ve kterých je azbest nahrazen relativně měkkým grafitovým těsněním, dochází při utažení k tomu, že se tenký vnější plech nemá o co opřít a podle čeho vytvarovat. V kombinaci s absencí těsnicího materiálu na vnějších plochách mohou být tato těsnění velmi nespolehlivá zejména při teplotních změnách.

Obalované těsněníObalované těsnění

DynaGraphDynaGraph

Samotná obalovaná těsnění jsou z našeho pohledu již překonaná. V dnešní době se daleko více využívají těsnění, jejichž konstrukce je přesně opačná, tzn. kovové jádro, které je na vnějších plochách opatřeno např. grafitem. Díky tomu lze plně využít pozitivní vlastnosti daného těsnicího materiálu.

V našem sortimentu tento typ těsnění reprezentuje DynaGraph.

Těsnění DynaGraph na pozici Těsnění DynaGraph na pozici

Nosná část je zde tvořena zvlněným kovovým jádrem, které je pokryto pružným grafitem různé hustoty a tloušťky. Vlnitý tvar zvyšuje schopnost vrátit se do původního stavu a redukuje povrchovou plochu těsnění na počátku utahování. Tato konstrukce zabezpečuje lepší těsnicí vlastnosti oproti standardně používaným těsněním a skvěle se hodí pro aplikace, které jsou vystaveny teplotním cyklům.

Pro dosažení vyšší chemické odolnosti lze použít DynaGraph i ve variantě, ve které je pružný grafit nahrazen PTFE, nebo celé těsnění ochránit teflonovou obálkou, tzv. košilkou.

Jste připraveni hodit starosti s výběrem těsnění za hlavu? Ozvěte se nám

a získejte cenné rady a informace ohledně průmyslových těsnění

Logo Pokorny Industries

Pokorny Industries Partnerství v kvalitě

© Pokorny industries s.r.o. 2024 - všechna práva vyhrazena

Vytvořeno servisdesign